Wiatraki - pompy wiatrowe - budowa - schemat

 


Z jakich części składają się pompy wiatrowe ?


1. Łożyska ( Łożyska NO-OIL-EM zapewniają równomierne i pozytywne smarowanie wiatraka, przy czym olejenie odbywa się tylko raz w roku; oszczędza to częstego wspinania się na wieżę w celu naoliwienia wiatraka. ) ŁOŻYSKA NO-OIL-EM są wykonane z doskonale wysezonowanego twardego drewna, całkowicie wypełnionego, w specjalnym procesie, kombinacją starannie dobranych smarów, co czyni je nieprzepuszczalnymi dla wilgoci i nieskażonymi przez ciepło lub zimno. Piasek lub żwir, który może być nawiewany na łożyska, nie ma wpływu na wał lub łożysko. Łożyska te, udowodnione przez długie i stałe użytkowanie, są ekonomiczne i trwałe, i przewyższają wszelkie łożyska lub urządzenia do smarowania wiatraków.

2. Ramię Pitmana ( W wiatrakach ramię Pitmana łączy mechanizm napędowy z ramieniem pompującym. Przekłada siłę obrotową z łopat wiatru na ruch ramienia pompującego w górę i w dół. )

3. Koło zębate

4.  Zębnik to okrągłe koło zębate – zwykle mniejsze z dwóch zazębionych kół zębatych – używane w kilku zastosowaniach, w tym w układzie napędowym i zębatkach.

5. Sworzeń

6. Wałek zębaty - ( Wałek zębaty jest istotną częścią całej przekładni, która przenosi naprężenia ścinające i skręcanie. Przekładnia, lub skrzynia biegów, jest systemem, który może być stosowany do monitorowania zastosowania energii poprzez zmniejszenie lub zwiększenie prędkości, zwiększenie momentu obrotowego, odwrócenie obrotów lub zmianę kierunku wału napędowego )

7. Rama główna

8. Krzyżak - (  to przegub mechaniczny stosowany jako element połączeń suwakowo-korbowych długich silników tłokowych (spalinowych lub parowych) oraz sprężarek tłokowych w celu wyeliminowania bocznego nacisku na tłok. Ponadto krzyżak umożliwia swobodny ruch korbowodu poza cylindrem. Ze względu na bardzo mały stosunek otworu do skoku w takich silnikach, korbowód uderzałby w ścianki cylindra i blokował obrót silnika, gdyby tłok był przymocowany bezpośrednio do korbowodu, jak w silnikach typu trunk. Dlatego wymiar wzdłużny trawersu musi być dopasowany do skoku silnika.

9. Belka krocząca ( Belka krocząca to belka oscylująca, z której narzędzia wiertnicze uzyskują ruch posuwisto-zwrotny. Belki składają się z konstrukcji drewniano-metalowej w kształcie litery T, której górna część została wykonana z obracającą się na drugą. Jeden koniec górnej belki zwisa bezpośrednio nad wylotem studni, do której przymocowano linę lub pręty, na których zawieszono narzędzia wiertnicze. Drugi koniec był podłączony do mechanizmu napędowego. Belka krocząca była podstawowym elementem systemu perkusyjnego. )

10. Amortyzator

11. Piasta stożkowa


Podnośnik centralny bezpośredni

Jednoczęściowa rama główna Wiatraka Gwiaździstego Modelu 12 jest bardzo szeroka i mocna i jest osadzona prostopadle na wieży. Istnieją dwa pitmans, dwa koła zębate, dwa zębniki, dwa sworznie przegubowe i krzyż głowy. Ten podwójny mechanizm i krzyż - konstrukcja głowy daje absolutną Bezpośrednie centrum Lift do pręta pompy. Bezpośrednie centralne uniesienie przezwycięża wszelkie naprężenia i skręcenia, redukując tarcie do minimum i w konsekwencji zwiększając ilość pompowanej wody.

Direct Center Lift windmill


Stałe ustawienie łożysk 

Wiatrak ma służyć przez wiele lat i aby tak było, łożyska muszą być prawidłowo ustawione. Konstrukcja STAR zapewnia doskonałe ustawienie łożysk - dzięki jednoczęściowej ramie głównej, gniazda łożysk są starannie obrobione i każde z nich jest idealnie równoległe do pozostałych, co zmniejsza naprężenia boczne i zużycie, a tym samym

* zapewniające trwałe WYRÓWNANIE ŁOŻYSK.

Doskonałe wyrównanie obciążenia

Poprzez medium dwóch kół zębatych, dwóch wahaczy, dwóch zębników i z głowicą krzyżową dokładnie pomiędzy wahaczy i bezpośrednio nad ładunkiem, jest zabezpieczone BEZPOŚREDNIE CENTRALNE PODNOSZENIE I PERFEKCYJNE WYRÓWNYWANIE ŁADUNKU w Modelu 12 Wiatraka Gwiaździstego. Każda część jest wykonana bardzo silny i będzie z - wytrzymać podwójne obciążenie, które mogą być kiedykolwiek umieszczone na nim w rzeczywistej pompowania wody.Diagram of wind pump construction

Amortyzator

Dwie ciężkie sprężyny spiralne i zderzak SHOCK ABSORBER ( Amortyzator ) służą jako poduszka.
Sprężyna cewkowa, zamiast ramy głównej, odbiera wstrząsy spowodowane przez wiatr lub wiatr w młynie. To przeciwdziała wstrząsom, zabezpieczając młyn przed złamaniem, które mogłoby nastąpić w innym przypadku.
Windmill Shocic Absorber and Bumper CastingDwa Pitmany

Oba pitmany są trójkątne, dobrze usztywnione, mocno żebrowane i idealnie proste. Są one w stanie udźwignąć znacznie większy ciężar niż jest to od nich w rzeczywistości wymagane. Te wahacze przenoszą moc uzyskaną przez zębniki i koła zębate do głowicy poprzecznej, bez skręceń i naprężeń.

Windmill The Crosshead
Piasta koła i wałek napędowy

Stożkowa lub wystająca piasta koła przenosi ciężar obciążenia koła bezpośrednio na łożysko na zewnętrznym końcu wałka zębatego. Zapobiega to powstawaniu naprężeń ścinających. Piasta jest bezpiecznie zamocowana na wale. Wałek zębnika lub wał napędowy jest wykonany z polerowanej stali walcowanej na zimno, a jego duża długość pozwala na zastosowanie długich powierzchni łożysk umieszczonych blisko każdego końca wałka. Dwa zębniki są osadzone na wale pomiędzy łożyskami, co utrzymuje zębniki mocno w miejscu i zapobiega ich wiązaniu z kołami zębatymi.
Stalowy kątowy pręt lub pręt pompy ma na każdym końcu otwory szczelinowe, które pasują do podniesionych zaczepów.
windmill Gears and Steel Crank ShaftRura ramy głównej.

W młynach do 12 stóp włącznie, rura ramy głównej mocowana jest do odlewu ramy głównej. Wypustki w ramie głównej zwężają się, aby przyjąć zwężającą się rurę. Koniec tej rury, po wbiciu w gniazdo, jest zawracany, lub rozkręcany, tworząc kształtkę, która zapobiega poluzowaniu się rury. W większych młynach, rura ramy głównej jest wciśnięta, pod ciśnieniem hydraulicznym, w ciężki odlewany kołnierz, a ten kołnierz jest mocno przykręcony do kołnierza u podstawy ramy głównej. Dolny kołnierz pasuje do dolnego końca rury ramy głównej i służy jako prowadnica dla pręta pompy, zapobiegając unoszeniu się młyna w wieży.

Zawias steru kierunku.

Dzięki stalowemu zawiasowi steru tworzącemu niemalże kwadrat, ciężkiemu kątowi trzonu steru w kształcie litery V, oraz sposobowi połączenia steru z ramą główną, ster modelu 12 Star nigdy nie Ster ma odpowiednie proporcje i wykonany jest z ciężkiej blachy stalowej, wzmocnionej ciężkimi prętami na całej szerokości, a jego krawędzie są spięte drutem. przechyla się ani nie jest pochylony pod kątem. Zawias steru jest na tyle elastyczny, że może się lekko ugiąć, redukując wstrząsy wywołane silnym wiatrem automatycznie.

Sprężyna regulatora

Stalowa ściskana sprężyna regulatora zawsze zachowuje swoją elastyczność. Sprężyna ta, używana w połączeniu z regulowanymi prętami regulacyjnymi, pozwala na regulację napięcia sprężyny w zależności od prędkości wiatru i obciążenia pompy. Regulacja młyna odbywa się automatycznie, bez uruchamiania lub częściowego uruchamiania hamulca.

Obrotnica

Krętlik bezpośredniego podnoszenia środkowego, używany w młynach 6, 8 i 10-stopowych, jest wykonany z dwóch kawałków żelaza, które są przykręcone do krętlika na ich górnych końcach. Pompę mocuje się pomiędzy tymi dwoma kawałkami żelaza na dolnych końcach. Krętlik stosowany w młynach 12-, 14-, 16- i 18-stopowych jest wykonany z dwóch równoległych drewnianych prętów pompujących, pomiędzy którymi mocuje się pojedynczy pręt pompujący, który jest w bezpośredniej linii z kątowym stalowym prętem pompującym. Nie występuje skręcanie ani załamywanie się linki wyciągowej.

Koło

Windmill wheelPonieważ koło wiatraka jest nieustannie wystawione na działanie wiatru i jest źródłem rozwijanej mocy, konieczne jest, aby była w nim zawarta wielka siła. Wiatraki są duże, wytłoczone z ciężkiej blachy stalowej, odpowiednio wklęsłe i ustawione pod odpowiednim kątem, aby zapewnić im największą powierzchnię zbierania wiatru. Są one przykręcone do zewnętrznych i wewnętrznych obręczy kół. Ciężki jednoczęściowy wspornik z tłoczonej stali otacza wentylator w pobliżu zewnętrznego lub dużego końca i jest przykręcony do zewnętrznej obręczy. Drugi jednoczęściowy wspornik mocuje wentylator do wewnętrznej obręczy. Ciężkie stalowe ramiona, lub szprychy, przymocowane są do zwisającej piasty koła za pomocą śrub, podtrzymując wewnętrzne i zewnętrzne obręcze. Ramiona koła są dobrze usztywnione i tworzą mocną konstrukcję przypominającą kratownicę.

windmill Wheel-Hub, 'jPinions and Drive Shaft, used on 8-foot Model 12Płyta podłogowa

Płyta łóżka Star lub stół obrotowy jest wystarczająco mocny, aby wytrzymać obciążenie i ciężar na nim. Ta płyta łóżka jest umieszczona nad górnymi końcami kątów wieży i bezpiecznie przykręcona do kątów przez narożniki za pomocą ciężkich śrub zszywkowych wyposażonych w podwójne nakrętki.

Pająk do obracania

W górnej części wieży, w niewielkiej odległości od płyty łoża, umieszczony jest pająk obrotowy, który utrzymuje przedłużenie rury młyna centralnie i mocno w miejscu. Jest on bezpiecznie przykręcony do słupków narożnych za pomocą podwójnie nakręconych śrub zszywek. Taki sposób przykręcenia zapobiega wszelkim ruchom ścinającym.windmill Truing SpiderHamulec typu Star

Hamulec Gwiazdy jest typu poduszkowego, zawiasowy i stożkowy. Działa tuż przy piaście koła, czyli pająku, i jest zawsze wyregulowany. Podczas sztormu hamulec pozwala kołu obracać się powoli, lekko poddając się sztormowi, a nie stawiając opór.
W górnej części wieży, w niewielkiej odległości od płyty łoża, umieszczony jest pająk obrotowy, który utrzymuje przedłużenie rury młyna centralnie i mocno w miejscu. Jest on bezpiecznie przykręcony do słupków narożnych za pomocą podwójnie nakręconych śrub zszywek. Taki sposób przykręcenia zapobiega wszelkim ruchom ścinającym.

windmill Bed Plate

Nawadnianie przez pompy wiatrakowe

obszar  ziemi w krajach suchych, które są nieproduktywne i bezwartościowe, mogą być wykonane do produkcji obfitych upraw i owoców przez odpowiednie nawadnianie. Zastosowanie dobrego zaopatrzenia w wodę do ziemi, która była kiedyś jałowa i bezwartościowa, została uczyniona bardzo żyzna i produktywna, dla stosunkowo niewielkich kosztów, poprzez instalację Star Windmill Zestawy nawadniające. Wyposażenie zależy od dostępnego zaopatrzenia w wodę i różnorodności upraw, które mają być nawadniane. Ekstremalna reaktywność i wysoka moc Wiatraków Star sprawiają, że są one szczególnie przystosowane do prac irygacyjnych.

Łącznik wiatraka

 do łączenia pręta wiatraka z pompą. Podnosząc lub opuszczając małą dźwignię, wspomaganą sprężyną spiralną, sworzeń jest łatwo wrzucany lub wyrzucany, łącząc lub rozłączając wiatrak i pompę według uznania. Nie ma grzechotanie lub utracone szpilki, gdy ten sprzęgła jest używany.

Windmill Coupler

Wieże wiatraków z galwanizowanej stali Star
TN punkty materiału, wykonania i wykończenia, -Star Galvanized Steel Windmill Towers są najsilniejsze i najbardziej trwałe oferowane do handlu. Stalowa wieża Star, dzięki swojej solidności i odporności - osiąganej tylko przez konstrukcję Star - umożliwia wiatrakowi wykonywanie lepszej i bardziej zadowalającej pracy niż na kruchej wieży, i bezpiecznie przeniesie zalecany rozmiar wiatraka, w każdej burzy, która nie uszkadza znacznych budynków. Żadna wieża nie powinna być używana dla większego wiatraka niż zalecany w wykazach wież.
Stalowe kątowe słupki narożne, słupki kotwiące, opaski oraz okrągłe stalowe pręty usztywniające są wykonane z walcowanej na gorąco specjalnej węglowej stali Bessemer, przy czym kątowniki są kształtowane zgodnie z naszymi sztywnymi wymaganiami. Słupki narożne są wykonywane w odcinkach 10-stopowych, opaski są przykręcane tuż nad łącznikiem słupka narożnego, a okrągłe stalowe pręty usztywniające mają z jednej strony przyspawaną głowicę, a z drugiej - gwintowaną nakrętkę z podkładką skośną.

Okrągłe stalowe pręty usztywniające mają przyspawaną główkę na jednym końcu i gwintowaną nakrętkę z fazowaną podkładką na drugim, co umożliwia regulację wieży i utrzymanie jej w prostej i sztywnej pozycji. Należy zwrócić uwagę na widok wewnętrzny, po prawej stronie, połączenia słupka narożnego oraz sposób połączenia prętów usztywniających i taśm.
Po lewej stronie pokazany jest widok górnej części, drabiny i planszy z Rys. 653, nr 2 Star Steel Tower. Łatwo zauważyć, jak sztywna i solidna jest konstrukcja tej wielkości wieży do podtrzymywania wiatraków o średnicy 10 stóp i mniejszych.
Po prawej stronie pokazany jest przekrój rys. 654, Star Steel Tower, nr 3, 4 i 5, z regulowanymi prętami usztywniającymi i taśmami połączonymi co 5 stóp, tworząc bardzo mocną podwójnie usztywnioną wieżę do podtrzymywania 12, 14, 16 i 18-stopowych wiatraków.

Galvanized Steel Windmill Towers

Platforma
Platforma Star Steel Tower, tutaj pokazana, jest okrągła, dobrej wielkości i mocna, i wyposażona w każdą Star Steel Four-Post Tower. Dwa ciężkie stalowe kątowniki wystające przez dolną stronę platformy, wystarczająco daleko od siebie, aby dopasować się do kwadratu wieży, są mocno przykręcone do narożnych słupów wieży, co czyni ją całkowicie bezpieczną. Stalowa taśma wiąże zewnętrzną krawędź na całym obwodzie. Dla wiatraków o średnicy 10 stóp i mniejszych, okrągłe platformy mają średnicę 4 stóp; dla wiatraków o średnicy 12 stóp, 5 stóp; a dla wiatraków o średnicy 14, 16 i 18 stóp, 6 stóp. Dla cen platform oddzielnie,

Prowadnice drążka pompy wahadłowej
Jeden koniec naszego antytarciowego wahadłowego prowadnika pręta pompy jest przymocowany do słupków narożnych bezpośrednio pod każdym 10-stopowym pasem za pomocą specjalnej śruby ramieniowej, która zaciska splot wieży i pozostawia końce prowadnika swobodne do kołysania się z prętem pompy. Drugi koniec każdej wahadłowej prowadnicy pręta pompy jest przymocowany do pręta pompy za pomocą śruby i sprężystej przetyczki. Prowadnice te zapobiegają tarciu i piszczeniu oraz zmniejszają zużycie pręta pompy.
Showing Swinging Pump Rod Guide Windmill pumpSłupki i płyty kotwiące
Konieczne jest, aby wieża wiatraka miała dobre zakotwienie. Tutaj pokazany jest nasz stalowy słupek kotwiczący z kątownika gwiazdowego, który ma 5 stóp długości i jest bezpiecznie przykręcony do bardzo dużej żelaznej płyty kotwiczącej. Gdy słupki i płyty kotwiące są prawidłowo ustawione i zakotwiczone zgodnie z kierunkiem, wiatr o dużej prędkości nie przewróci wieży poprzez podciągnięcie słupków i płyt kotwiących.
windmill Anchor Post and Anchor Plate


Galwanizacja
Gruntowne cynkowanie jest ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność wież wiatraków Star Steel. Różne części są zanurzane w czystym spelerze lub cynku i mocno powlekane po wykonaniu wszystkich cięć i wykrojów. Wszystkie śruby i nakrętki są ocynkowane. Nie ma żadnych surowych krawędzi ani odsłoniętych połączeń, które mogłyby sprzyjać rdzy i korozji.

Popularne posty z tego bloga

Wieża ciśnień - zasada działania - budowa - schemat - przeznaczenie