Dzierzgoń - wieża ciśnień
Dzierzgońska wieża ciśnień to ceglana wieża o wysokości 35 metrów, położona na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu. Została wybudowana w latach 1927-1928 przez przedsiębiorstwo budowlane „Fritz Müller” z Gdańska. Wieża ma cylindryczny kształt i jest podzielona na cztery kondygnacje. Dzierzgoń - wieża ciśnień / @ Polimerek Na najwyższej kondygnacji znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się panorama miasta i okolic. W latach 60. XX wieku na wieży zamontowano antenę radiową, która jest wykorzystywana do nadawania programów radiowych i telewizyjnych. Wieża ciśnień w Dzierzgoniu jest cennym zabytkiem architektury modernistycznej. Jest wpisana do rejestru zabytków. Wieża ciśnień to konstrukcja mająca na celu gromadzenie wody pod ciśnieniem w celu zasilania systemów przeciwpożarowych lub dostarczania wody do miejskich sieci wodociągowych. Oto kilka ogólnych zasad działania wieży ciśnień: Gromadzenie wody: Wieże ciśnień są zazwyczaj umieszczone na wysokich konstrukcjach, ...